Dodaj do obserwowanych

TEATR CORTIQUÉ ANNY NIEDŹWIEDŹ

Teatr

Ważne informacje

Opis

MISJA
Powstanie Teatru Cortiqué
– teatru dla dzieci w Poznaniu poprzedziły długie lata pracy i poszukiwań twórczych tancerki, pedagoga i choreografki Anny Niedźwiedź, która stworzyła autorską koncepcję kształcenia dzieci poprzez taniec. Teatr Cortiqué jest efektem podążania za potrzebami uczniów i rozwojem ich talentów oraz krokiem milowym w rozwoju Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź w Poznaniu.

Jesteśmy przekonani, że profesjonalna scena teatralna z własnym repertuarem dla dzieci, będąca jednocześnie narzędziem edukacyjnym w rozwoju uczniów to pomysł unikatowy na skalę kraju. Dzieci i młodzież w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczą się tańca klasycznego, pracując jednocześnie nad widowiskiem baletowym pod okiem profesjonalistów. Efekty tej pracy publiczność może podziwiać już od kilku lat – w Teatrze Wielkim w Poznaniu, czy na gościnnych scenach w całej Polsce.

Nasza scena służy edukacji i codziennej pracy naszych uczniów na scenie Teatru Cortiqué – niezmiennie uczymy ich nie tylko czym jest profesjonalna produkcja sceniczna, ale i jak się ją tworzy – od pedagogów baletu począwszy, przez kompozytora, muzyków, scenografów, projektantów, śpiewaków, solistów baletowych, po krawcowe, operatorów świateł i wszystkich innych, którzy sprawiają, że teatr dla dzieci to magia.

HISTORIA
Teatr Cortiqué mieści się w budynku o szacownej tradycji edukacyjnej. To właśnie w naszej siedzibie działał Brunon Czajkowski – wybitny filozof i pedagog, założyciel mieszczącego się kiedyś przy ul. Mansfelda Prywatnego Gimnazjum Męskiego dr Brunona Czajkowskiego. Adaptacja na teatr dla dzieci tak wyjątkowej przestrzeni, to niezwykła szansa, aby pokazać piękno i potencjał sztuki.

Dzięki współpracy z Panem Dariuszem Haberskim, projektantem przestrzeni i realizatorem metamorfozy jeżyckiego budynku, jesteśmy pewni, że będziemy godnie kontynuować szczytne tradycje przestrzeni na Mansfelda 4.Teatr Cortiqué w Poznaniu to nie tylko zachwycające produkcje sceniczne, festiwale oraz wydarzenia specjalne. To także miejsce, w którym uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź na co dzień przekonują się co oznacza pracować zespołowo i stać w blasku świateł.

Zapraszamy na nasze spektakle dla dzieci i nie tylko! Nasze widowiska uwielbiają widzowie w każdym wieku. Zapraszamy na widowiska: ,,Cylia”, ,,Naturalion dookoła świata” ,, Tropem Białej Sowy”, ,,Jezioro łabędzie – miniatura”, ,,Królowa Śniegu”, ,,Alicja w Krainie Czarów”. Teatr Cortiqué to jedyne takie miejsce dla dzieci w Poznaniu! Sprawdź, dlaczego warto nas odwiedzić. Edukacja inspiruje!

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Poznań, ul. Petera Mansfelda 4
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
E-mail:
Telefon:
57331…
  • od 12:00 do 16:00
  • od 12:00 do 16:00
  • nieczynne
  • nieczynne
  • od 12:00 do 18:00
  • od 12:00 do 16:00
  • od 12:00 do 16:00
Data ostatniej aktualizacji: 19.07.2019, 11:09

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
TEATR CORTIQUÉ ANNY NIEDŹWIEDŹ
Teatr
Cena już od:
27 zł do 48 zł
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 8 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook